Strona główna | Aktualności | Startuje Puchar Mistrzów – EHF Beach Handball Champions’ Cup Gran Canaria 2017!

Startuje Puchar Mistrzów – EHF Beach Handball Champions’ Cup Gran Canaria 2017!

posterOd jutra w Playa de Ingles na malowniczej wyspie Gran Canaria rozpocznie się Puchar Mistrzów w Piłce Ręcznej Plażowej – EHF Beach Handball Champions’ Cup 2017. W turnieju udział wezmą 24 drużyny z 15 krajów, w tym aktualni mistrzowie Polski – panowie z BHT Auto Forum Petra Płock oraz panie z BHT GRU JUKO Piotrkow Trybunalski.

Polacy zagrają w grupie A wraz z najlepszymi drużynami z Włoch, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Portugalii. Co ciekawe, z hiszpańską Malagą i portugalskim Os Gordos Petra mierzyła się w finałach European Beach Handball Tour w maju tego roku w Gaecie, wygrywając łatwo w obu meczach 2:0. W składzie Petry wystąpi dziesięciu płocczan, którzy w letnim sezonie wywalczyli mistrzowski tytuł oraz Puchar Polski. Na hiszpańskich boiskach nie zobaczymy zawodników, którzy na co dzień grają w PGNiG Superlidze. Kacper Adamski (KPR Legionowo), Bartosz Wojdak (MKS Kalisz), Adrian Fiodor, Filip Koper czy Marcin Miedziński (Meble Wójcik Elbląg) pozostaną w Polsce, ich miejsce uzupełnią młodzieżowi mistrzowie kraju: Maciej Fabianowicz, Mateusz Fuksiński oraz Patryk Petyn. Cieszy zgoda innego klubu PGNiG Superligi – Stali Mielec na udział w hiszpańskim turnieju Tomasza Wiśniewskiego, który jest cennym wzmocnieniem płockiej bramki.

Polki, które także trafiły do grupy A, za przeciwniczki będą miały kluby z Węgier, Chorwacji, Danii, Holandii oraz Szwajcarii. Węgierki z Szentendrei to druga, a Holenderki z Westsite to trzecia siła majowych finałów EBT. W drużynie z Piotrkowa nie zabraknie za to świetnych zawodniczek, na piasku zobaczymy aż cztery srebrne medalistki ostatnich Mistrzostw Europy – Sylwię Bartkowiak, Weronikę Łakomy, Paulinę Sowę i Alicję Ślęzak. Przypomnijmy też, że polski akcent pojawi się również w meczach bez udziału polskich drużyn gdyż para Edyta Jaworska i Anna Gaweł zostały otrzymały nominację do sędziowania w tym turnieju.

Wyniki na bieżąco:
Kobiety
Mężczyźni

Harmonogram rozgrywek: