Strona główna | Aktualności | Poznaliśmy triumfatorów tegorocznych MP w Piłce Ręcznej Plażowej!

Poznaliśmy triumfatorów tegorocznych MP w Piłce Ręcznej Plażowej!

img_1076Podwójnym zwycięstwem BHT Auto Forum Petra Płock i aż czterema nagrodzonymi drużynami w rozgrywkach kobiet zakończyły się w niedzielę Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Emocji, dobrej gry i wielu atrakcji dla kibiców nie brakowało. Całość zabawy uzupełnił Mecz Gwiazd, w którym drużyna NC+ złożona z dziennikarzy sportowych wspieranych przez świetne zawodniczki Iwonę Niedźwiedź i Monikę Stachowską zmierzyła się z drużyną fundacji Movember.

W pierwszy weekend sierpnia plaża pod Mostem Poniatowskiego zagrała w piłkę ręczną plażową. Finały Mistrzostw Polki były zwieńczeniem cyklu składającego się z ośmiu turniejów kwalifikacyjnych, w których wyłoniono najlepszych czternaście drużyn w kraju (7 kobietych i 7 męskich). Ta dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu spotkała się z ogromnych zainteresowaniem kibiców. Emocje sięgnęły zenitu podczas spotkań, które decydowały o medalach. Do półfinałów MP Kobiet awansowały w komplecie 4 najlepsze drużyny w klasyfikacji generalnej obecnego sezonu – Red Hot Czili Buk, BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, BHT GRU Juko Piotrków Tryb. oraz BHT Pyrki Poznań, a w finale spotkały się dziewczyny z Buku i Piotrkowa. Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki GRU Juko, na drugim miejscu uplasował się zespół Red Hot Czili Buk. Z kolei shoot-outy były niezbędne do wyłonienia kto zajmie trzecie miejsce i tak brąz powędrował do Kowalewa, a tuż za podium znalazły się zdobywczynie Pucharu Polski – BHT Pyrki Poznań.

Niezwykle emocjonujące były półfinały mężczyzn. Ostatecznie w finale zmierzyli się zawodnicy BHT Auto Forum Petra Płock i BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski. Mecz do końca trzymał w napięciu i dopiero po shoot-outach poznaliśmy Mistrza Polski. Zawodnicy z Płocka założyli podwójną koronę, dokładając tytuł mistrzowski do zdobytego wcześniej Pucharu Polski. Na trzecim miejscu uplasowała się Fundacja Akademia Sportu Gdańsk, a tuż za podium znalazł się Eisberg Rondel Team Legnica. Drużyna z Legnicy zgarnęła za to nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza, którym został Tomasz Majchrzyk

– Piłka ręczna plażowa idzie w bardzo dobrym kierunku i turniej zorganizowany w Warszawie jest tego najlepszym dowodem. Drużyny z roku na rok prezentują się co raz lepiej, a turnieje organizowane są na coraz wyższym poziomie – ocenia tegoroczny sezon Marcin Kobylarz, członek zarządu ZPRP ds. Piłki Ręcznej Plażowej.

Finałowy turniej Mistrzostw Polski zorganizowany został przez Fundację Modern Sport oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy ze Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz Strefą Rekreacyjną Dzielnicy Wisła.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski:
Kategoria kobiet:
1. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
2. Red Hot Czili Buk
3. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
4. BHT Pyrki Poznań
5. BHT SPR ROKiS Radzymin
6. Warszawa Skład
7. AP Poznań

Najlepsza bramkarka: Ewa Wozińska
Najlepsza zawodniczka: Katarzyna Matyja

Kategoria mężczyzn:
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
3. Fundacja Akademia Sportu Gdańsk
4. Eisberg Rondel Team Legnica
5. BHT Damy Radę Inowrocław
6. MKS SiR Delfin Grudziądz
7. Klub Sportowy Uniwersytet Radom

Najlepszy bramkarz: Tomasz Majchrzyk
Najlepszy zawodnik: Jarosław Suski

Puchar Polski
Kategoria kobiet:
1. BHT Pyrki Poznań
Kategoria mężczyzn:
1. BHT Auto Forum Petra Płock

Komplet wyników turnieju finałowego Mistrzostw Polski