Strona główna | Aktualności | Wiemy kto zagra o medale tegorocznych Mistrzostw Polski!

Wiemy kto zagra o medale tegorocznych Mistrzostw Polski!

plaza-wawa-2472Niezwykle emocjonująco przebiegał pierwszy dzień turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Na boiskach ulokowanych pod stołecznym mostem Poniatowskiego nie brakowało dobrej gry, niesamowitych zwrotów akcji i niespodzianek. W turnieju kobiet zwycięstwo w grupie A i bezpośredni awans do półfinałów wywalczyły zawodniczki z Red Hot Czili Buk. W ćwierćfinałach zwyciężczynie grupy B, BHT GRU Juko Piotrków Tryb. zmierzyły się z BHT SPR ROKiS Radzymin, Warszawa Skład podjęła BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, a także rozegrano derby Poznania – Pyrki rywalizowały z KS AP. Do półfinałów MP Kobiet w komplecie awansowały 4 najlepsze drużyny w klasyfikacji generalnej obecnego sezonu. W walce o medale zobaczymy zatem pary:

Red Hot Czili Buk – BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
BHT GRU Juko Piotrków Tryb. – BHT Pyrki Poznań.

Półfinały zaplanowano w niedzielę od godz. 11:15.

W turnieju mężczyzn z bezpośredniego awansu do półfinału mogli się cieszyć zawodnicy z BHT Auto Forum Petra Płock. Pozostałe pary ćwierćfinałowe stworzyli zwycięzcy grupy B, BHT GRU Juko Piotrków Tryb. i BHT Damy Radę Inowrocław, Fundacja Akademia Sportu Gdańsk z MKS SiR Delfin Grudziądz oraz zdobywcy drugiego miejsca w grupie A Eisberg Rondel Team Legnica z KS Uniwersytet Radom. Drugie miejsce w silnej grupie A dla drużyny z Legnicy nie było przypadkiem, co legniczanie udowodnili pewnie pokonując w 1/4 drużynę z Radomia. W półfinałach zameldowali się poza tym zawodnicy z GRU Juko oraz drużyna z Gdańska. Jutrzejsze pary półfinałowe wyglądają zatem następująco:

BHT Auto Forum Petra Płock – Fundacja Akademia Sportu Gdańsk
BHT GRU Juko Piotrków Tryb. – Eisberg Rondel Team Legnica

Półfinały mężczyzn zaplanowano od godz. 9:45.

To jednak nie koniec jutrzejszych emocji. O godz. 13:30 na piasku zmierzą się znani i lubiani zawodnicy, dziennikarze i gwiazdy związane z piłką ręczną. Swój udział zapowiedzieli m.in. dziennikarze nc+ oraz Iwona Niedźwiedź i Monika Stachowska. Po meczu gwiazd rozegrane zostaną mecze o medale.

Serdecznie zapraszamy na trybuny!!

Komplet wyników z dziś i harmonogram na jutro: