Strona główna | Aktualności | Rozlosowano grupy turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej

Rozlosowano grupy turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej

img_1009 W piątek w samo południe w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce rozlosowano grupy turnieju finałowego Mistrzostw Polski. W najbliższy weekend na dwóch boiskach pod stołecznym mostem Poniatowskiego zobaczymy 7 najlepszych drużyn kobiecych i tyle samo męskich.

W rozgrywkach kobiet w grupie A spotkają się 4-krotne mistrzynie kraju BHT Pyrki Poznań, aktualnie najlepszy żeński zespół w rankingu EBT – Red Hot Czili Buk oraz BHT SPR ROKiS Radzymin i Warszawa Skład. W grupie B zobaczymy obecne mistrzynie Polski – BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, drugą drużynę poprzedniego sezonu BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski oraz KS AP Poznań.

W turnieju mężczyzn grupę A stworzą obrońcy tytułu BHT Auto Forum Petra Płock, wicemistrzowie Polski sprzed dwóch sezonów Fundacja Akademia Sportu Gdańsk, 3-krotny mistrz kraju BHT Damy Radę Inowrocław oraz Eisberg Rondel Team Legnica. W grupie B spotkają się dwukrotni mistrzowie Polski BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski, MKS SiR Delfin Grudziądz oraz Klub Sportowy Uniwersytet Radom.

Zwycięzcy liczącej 4 drużyny grupy, uzyskają awans bezpośrednio do półfinału. Pozostałe 6 drużyn zmierzy się w ćwierćfinałach o prawo gry o medale. Mecze grupowe i ćwierćfinały odbędą się w sobotę, a półfinały, mecze o miejsca i finały – w niedzielę.

Podział na grupy –

Kobiety:

GRUPA A
BHT Pyrki Poznań
Red Hot Czili Buk
BHT SPR ROKiS Radzymin
Warszawa Skład
GRUPA B
BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
KS AP Poznań

Mężczyźni:

GRUPA A
BHT Auto Forum Petra Płock
Fundacja Akademia Sportu Gdańsk
BHT Damy Radę Inowrocław
Eisberg Rondel Team Legnica
GRUPA B
BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
MKS SiR Delfin Grudziądz
Klub Sportowy Uniwersytet Radom

Harmonogram rozgrywek można znaleźć tutaj.

Wstęp na finał Mistrzostw Polski jest bezpłatny. W niedzielę o godz. 13:30 odbędzie się mecz gwiazd z udziałem dziennikarzy i sportowców, którzy spróbują swoich sił w piłce ręcznej na piasku.

Zapraszamy serdecznie!!