Strona główna | Aktualności | Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej już w ten weekend w Warszawie !

Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej już w ten weekend w Warszawie !

plaza-wawa-2843Piłka ręczna plażowa wraca pod stołeczny most Poniatowskiego! Już w najbliższy weekend (5-6 sierpnia) na warszawskiej plaży rozegrany zostanie wielki finał Mistrzostw Polski. Do stolicy zawitają czołowe drużyny, które powalczą o tytuł najlepszej ekipy w kraju.

Walka o mistrzostwo, rozegrana zostanie w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn. Wśród pań będą się mierzyć obecne mistrzynie Polski – BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, druga ekipa poprzedniego sezonu BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, a także BHT Pyrki Poznań, Red Hot Czili Buk, BHT SPR ROKiS Radzymin, KS AP Poznań oraz Warszawa Skład. W kategorii mężczyzn o obronę tytułu walczyć będą zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock. Emocji z pewnością nie zabraknie, bowiem BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski już zapowiedział, iż zrobi wszystko, aby zdetronizować obecnych mistrzów. Walkę o złoto zapowiada także gdańska Fundacja Akademia Sportu. Stawkę uzupełnią BHT Damy Radę Inowrocław, MKS SiR Delfin Grudziądz, Eisberg Rondel Team Legnica oraz Klub Sportowy Uniwersytet Radom.

– Sezon 2017 dobiega końca. Poznaliśmy już zdobywców Pucharów Polski – w kategorii kobiet jest to zespół BHT Pyrki Poznań, a w wśród mężczyzn najlepszym okazał się zespół BHT Auto Forum Petra Płock. Puchary zostaną wręczone w niedzielę podczas ceremonii zakończenia sezonu 2017. Do udziału w wielkim finale mistrzostw Polski 2017 zaprosiliśmy po siedem zespołów żeńskich i męskich. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy i rozegrają mecze systemem „każdy z każdym”, a później przystąpią do rywalizacji w meczach ćwierćfinałowych. Zespół, który zwycięży w grupie 4 drużynowej zapewni sobie udział w półfinale turnieju – komentuje system rozgrywek Marek Góralczyk przewodniczący komisji ds. piłki ręcznej plażowej. Turniej poprzedzi losowanie grup w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce w piątek 4 sierpnia o godzinie 12:00.

plaza-wawa-2472Finał Mistrzostw Polski będzie zwieńczeniem cyklu turniejów PGNiG Summer Superligi, który trwa od maja oraz innych turniejów eliminacyjnych rozgrywanych w całej Polsce. Eventy PGNiG Summer Superligi gościły w takich miejscach jak: Plac Solny we Wrocławiu, plaża miejska w Mielnie, Hotel Anders w Starych Jabłonkach czy stare miasto w Płocku. W ostatnim tygodniu lipca, reprezentacje kraju złożone z najlepszych zawodników drużyn będących finalistami PGNiG Summer Superligi, wystąpiły w rozgrywkach The World Games 2017 we Wrocławiu. Na imprezie zmagali się z najlepszymi na świecie zespołami piłki ręcznej plażowej i zakończyli swój udział na 5. (kobiety) i 7. miejscu (mężczyźni).

– W pierwszy weekend sierpnia na warszawskiej poniatówce spotkamy się w większym gronie niż poprzednio – zapowiada organizator turnieju Jakub Malinowski z Fundacji Modern Sport – W związku z tym, że łącznie gościć będziemy czternaście drużyn, nasza infrastruktura ulegnie znacznym zmianom. Pod mostem Poniatowskiego stanie nie jedno, a dwa boiska z trybunami mogącymi pomieścić łącznie 600 osób. Liczymy na mocne zainteresowanie i zaangażowanie publiczności, na którą będą czekały dodatkowe atrakcje, z meczem gwiazd, w którym zagrają dziennikarze NC+ włącznie. Aby sprawdzić pozostałe niespodzianki, które przygotowaliśmy dla widowni zapraszam wszystkich zainteresowanych do Strefy Rekreacji Dzielnicy Wisła. Emocji i atrakcji na pewno nie zabraknie!

Wstęp na finał Mistrzostw Polski jest bezpłatny. Turniej w Warszawie organizowany jest przez Fundację Modern Sport oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy ze Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz Strefą Rekreacyjną Dzielnicy Wisła. Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają Staropolanka, Red Bull oraz Ziaja. Partnerem medialnym wydarzenia są Onet, Przegląd Sportowy i Polskie Radio.