Strona główna | Aktualności | Polki zagrają o 5., a Polacy o 7. miejsce w turnieju The World Games Wrocław

Polki zagrają o 5., a Polacy o 7. miejsce w turnieju The World Games Wrocław

2017.07.28 The World Games Wrocław 2017 Pilka reczna plazowa Polska - Hiszpania N/z Paulina Sowa

Paulina Sowa

Trzeci dzień turnieju piłki ręcznej plażowej The World Games Wrocław 2017 rozpoczął się ćwierćfinałami. Na boisku centralnym w pierwszym meczu Polki spotkały się z Hiszpankami. Niestety nasze zawodniczki nie sprostały rywalkom przegrywając 0:2 (12:16, 10:17). W te sytuacji, w popołudniowej sesji, pozostała naszym zawodniczkom walka o miejsca 5-8. A przeciwniczkami Polek okazały się być Tunezyjki. Mecz rozpoczął się od gładko wygranego seta przez nasze dziewczyny (17:7). Niestety w drugim secie to Tunezyjki były górą, zatem o tym kto zagra w meczu o 5. miejsce decydowała seria shoot-out. Na szczęście Polki wyszły z tej potyczki zwycięsko i, wygrywając shoot-outy, zagrają jutro o 5. miejsce z Australią. Australijki były już przeciwniczkami naszych zawodniczek w tym turnieju. W meczu grupowym pokonały Polki 2:1. Mamy nadzieję, że jutro nasze dziewczyny zrewanżują się za porażkę sprzed dwóch dni.

2017.07.28 The World Games Wrocław 2017 Pilka reczna plazowa Polska - Brazylia Maciej Wludarczak

Maciej Wludarczak

Po porannym meczu Polek, na boisko wybiegli nasi seniorzy. Przeciwnikiem naszych zawodników była reprezentacja Brazylii. Po niezłej walce, górą niestety okazali się być Brazylijczycy, którzy wygrali 2:0 (18:14, 28:22). W serii popołudniowej nasi zawodnicy, podobnie jak reprezentacja kobiet, zagrali o prawo gry o 5. miejsce w turnieju. Niestety Urugwajczycy okazali się za mocni i nasi reprezentanci zmierzą się jutro z Egiptem w meczu o 7. miejsce. Polacy grali już z Egiptem w rozgrywkach grupowych łatwo zwyciężając 2:0. Mamy nadzieję, że jutro ta sytuacja się potwórzy.

Polacy zagrają jutro o godz. 9:50, a Polki o godz. 10:40. Wszystkie jutrzejsze mecze rozegrane zostaną na boisku centralnym.

Zapraszamy też do naszych galerii, gdzie znajdziecie dużo zdjęć z The World Games Wrocław 2017!