Strona główna | Aktualności | Pierwszy dzień turnieju piłki ręcznej plażowej The World Games Wrocław 2017 za nami

Pierwszy dzień turnieju piłki ręcznej plażowej The World Games Wrocław 2017 za nami

Sylwia Bartkowiak

Meczem Egiptu z Węgrami zakończył się pierwszy dzień turnieju piłki ręcznej plażowej The World Games Wrocław 2017. Na Polach Marsowych pogoda dopisała cały dzień, a kibice licznie dopingowali nasze reprezentacje. Już poranna sesja przyniosła miłą niespodziankę w postaci bardzo wielu widzów, którzy pomimo wczesnej pory i dnia roboczego, pojawili się na Polach Marsowych oglądać mecze. Zanim na boisku pojawiły się Polki, mogliśmy zobaczyć w akcji między innymi Hiszpanki, Brazylijczyków oraz zawodników z Urugwaju. W swoim pierwszym meczu turnieju nasze srebrne medalistki ME nie dały szans reprezentacji Tajpei, gładko wygrywając 2:0 (26:11, 15:10). Zaraz po nich, na boisku centralnym pojawili się nasi seniorzy. Ich przeciwnikiem – Węgrzy. Niestety, podobnie jak na czerwcowych Mistrzostwach Europy, górą byli Madziarzy, którzy wygrali 2:0.

Bartosz Wojdak

Popołudniowa sesja to mecz Polek z Brazylijkami, zakończony przegraną naszych „sreberek” 0:2. Po tym meczu miało miejsce bardzo uroczyste wydarzenie jakim była oficjalna ceremonia otwarcia turnieju piłki ręcznej plażowej The World Games Wrocław 2017 z udziałem wszystkich uczestniczących drużyn. Wszystkim uczestnikom życzenia udanego turnieju złożyli nasz Ambasador rozgrywek „plażówki” we Wrocławiu – Sławek Szmal oraz Przewodniczący grupy roboczej IHF ds. Piłki Ręcznej Plażowej, Giampiero Masi. W ostatnim meczu z udziałem polskich reprezentacji, nasi seniorzy zmierzyli się z Chorwatami. Aktualni brązowi medaliści Mistrzostw Europy wygrali gładko 2:0.

Po pierwszym dniu Polki zajmują drugie, a Polacy ostatnie miejsce w swoich grupach. Jutro wszystkie drużyny czeka po jednym meczu w ramach ostatniej kolejki rozgrywek grupowych. O godz. 11:40 nasze zawodniczki zmierzą się z Australią, a o godz. 12:30 nasi seniorzy zagrają z Egiptem. Oba mecze odbędą się na boisku centralnym. Przypominamy, że w kasach wciąż dostępne są bilety na jutrzejsze rozgrywki. Zapraszamy serdecznie!!

Zapraszamy również do naszych galerii z dzisiejszych meczów.

Komplet wyników dzisiejszego dnia znajdziecie tutaj.