Strona główna | Aktualności | Turniej w Warszawie zakończył tegoroczny cykl PGNiG Summer Superligi

Turniej w Warszawie zakończył tegoroczny cykl PGNiG Summer Superligi

plaza-wawa-2843W ostatni weekend na stołecznej plaży miejskiej nad Wisłą rozegrano ostatnią już edycję turnieju PGNiG Summer Superligi 2017. Do rywalizacji w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski przystąpiło łącznie jedenaście zespołów: 5 w kategorii kobiet i 6 w kategorii mężczyzn. Zanim jednak na boisko w Strefie Rekreacji Dzielnicy Wisła wybiegły seniorskie drużyny, jako pierwsi, jak w każdym turnieju cyklu, podstaw piłki ręcznej plażowej uczyli się najmłodsi. Zajęcia w ramach PGNiG Summer Camp poprowadzili zawodnicy aktualnego Mistrza Polski, BHT Auto Forum Petry Płock. Dzięki zaangażowaniu Aktywnej Warszawy i Związku Piłki Ręcznej w Polsce, najmłodsi pod czujnym okiem trenerów mogli odbyć swój pierwszy trening na piasku.

W sobotę i niedzielę na piasku prezentowały najlepsze zespoły piłki ręcznej plażowej w Polsce. Wśród kobiet oglądać mogliśmy zespoły BHT Pyrki Poznań, Warszawa Skład, KS Red Hot Czili Buk, BHT SPR ROKiS Radzymin oraz AP Poznań. Zabrakło niestety zawodniczek z BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski, które rozgrywały w ten weekend turniej Hiszpanii. W warszawskim turnieju triumfowały panie z Buku, które w finale 2:0 pokonały Pyrki z Poznania. Na ostatnim stopniu podium stanęły zawodniczki BHT SPR ROKiS Radzymin.

plaza-wawa-2472Wśród panów ponownie najlepsi okazali się zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock, których wyższość w finale uznać musieli gracze BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się Fundacja Akademia Sportu z Gdańska, która pokonała Eisberg Rondel Team Legnica. Na kolejnym miejscu uplasował się dobrze znany z rozgrywek halowej PGNiG Superligi zespół KPR Legionowo S.A., a tuż za nimi BHT Beach Boys Warszawa.

Piłka ręczna plażowa powróci do Warszawy już za trzy tygodnie, kiedy to w tym samym miejscu rozegrany zostanie wielki turniej finałowy rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Wówczas pod mostem Poniatowskiego zagra łącznie szesnaście drużyn.

Klasyfikacja końcowa kobiet:
1. Red Hot Czili Buk
2. BHT Pyrki Poznań
3. BHT SPR ROKiS Radzymin
4. Warszawa Skład
5. KS AP Poznań

Nagrody indywidualne kobiet:
Anna Błaszczyk (Red Hot Czili Buk) – najlepsza zawodniczka (MVP)
Sylwia Korniluk (BHT Pyrki Poznań) – najlepsza bramkarka

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
3. Fundacja Akademia Sportu Gdańsk
4. Eisberg Rondel Team Legnica
5. KPR Legionowa S.A.
6. BHT Beach Boys Warszawa

Nagroda indywidualne mężczyzn:
Kacper Adamski (BHT Auto Forum Petra Płock) – najlepszy zawodnik (MVP)
Jakub Bonisławski (Fundacja Akademia Sportu Gdańsk) – najlepszy bramkarz