Strona główna | Aktualności | Westsite Amsterdam i Petra Płock triumfują w kolejnej odsłonie PGNiG Summer Superligi

Westsite Amsterdam i Petra Płock triumfują w kolejnej odsłonie PGNiG Summer Superligi

pgnig-summer-superliga-plock-2017-sobota-2424Czwarty rok z rzędu piłka ręczna plażowa zawitała do Płocka. Podczas zeszłego weekendu płocka starówka zamieniła się w arenę zmagań najlepszych polskich zespołów, uzupełnionych o drużyny z zagranicy, w tym z Holandii, Węgier, Hiszpanii i… Algierii. Podobnie jak przed rokiem Płock okazał się szczęśliwy dla Holenderek z Westsite Amsterdam, które triumfowały w kategorii kobiet. Najlepsi wśród mężczyzn okazali się gospodarze – zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock.

Turniej tradycyjnie poprzedził odbywający się w piątek PGNiG Summer Camp dla dzieci, które pod czujnym okiem trenerów z BHT Auto Forum Petry Płock mogły uczyć się podstaw piłki ręcznej plażowej. Po zakończeniu zajęć dla najmłodszych na boisku pojawiły się drużyny złożone z byłych zawodników Wisły Płock i przyjaciół Płocka, którzy zmierzyli się ze sobą w meczu pokazowym. Po raz pierwszy na piasku swoich sił próbowali między innymi Adam Wiśniewski, Marcin Wichary, Adam Twardo czy Andrzej Marszałek.

Turniej PGNiG Sumpgnig-summer-superliga-plock-2017-sobota-2984mer Superliga zainaugurowano w piątek o godz. 21.00, kiedy to przy sztucznym świetle na boisko wybiegli zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock i ASBBA z Algierii. Mimo małych problemów w pierwszym secie, to gospodarze cieszyli się pewną wygraną i pierwszymi dwoma punktami w zawodach, które zakończyli na pierwszym miejscu. W finale po raz kolejny zmierzyli się z zespołem BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski, wygrywając tym razem 2:0.

O pierwsze miejsce w kategorii kobiet walczyły natomiast zawodniczki z Westsite, których wyższość musiały uznać Pyrki z Poznania. Trzecie miejsce zajęły BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, które pokonały BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski. W kategorii mężczyzn trzecie miejsce rozstrzygnęło się w węgiersko-holenderskim pojedynku, który zakończył się zwycięstwem Salgotarjani Strandepitok nad TSHV Camelot.

W Płocku pojawiły się nie tylko międzynarodowe zespoły, ale również zagraniczni sędziowie i delegaci. Weekend w mieście z tumskim wzgórzem spędziły pary sędziów ze Słowenii i Hiszpanii oraz delegaci z półwyspu Iberyjskiego i Włoch.
pgnig-summer-superliga-plock-2017-sobota-2895– Turniej w Płocku widzieliśmy w Internecie. Było to coś niesamowitego, praktycznie po tym od razu podjęliśmy decyzję, że chcemy tu przyjechać i zagrać. Nie zawiedliśmy się, był to świetny event i mamy nadzieję wrócić tu za rok – mówi przedstawiciel algierskiego ASBBA, Amara Zine Elabidine. Zadowolenia z zawodów nie ukrywali także słoweńscy sędziowie. – Spędziliśmy w Płocku świetny weekend. To miejsce, dwa boiska w samym centrum miasta to wspaniała sceneria do rozgrywania takich zawodów. W naszym odczuciu turniej w Płocku to najlepszy event, na jakim do tej pory byliśmy i cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią – mówi Janez Peskar.

Kolejna odsłona PGNiG Summer Superligi to także kolejne punkty do klasyfikacji klubowych Mistrzostw Polski. Liderki klasyfikacji kobiet – BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski wyprzedzają jedynie o 10 punktów poznańskie Pyrki. W rankingu mężczyzn sytuacja jest jeszcze ciekawsza – po 6 turniejach Petra Płock ma tyle samo punktów co drużyna z Piotrkowa. Mistrz Polski w obu kategoriach zostanie wyłoniony w turnieju finałowym, który odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia (4-6.08) w Warszawie. Puchar Polski zdobędzie drużyna, która uzbiera najwięcej punktów we wszystkich tegorocznych startach w turniejach MP.

Klasyfikacja końcowa kobiet
1. Westsite Amsterdam
2. BHT Pyrki Poznań
3. BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
4. BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski
5. Red Hot Czili Buk
6. Warszawa Skład
7. BHT SPR ROKiS Radzymin
8. KS AP Poznań
9. Hiekka Hauskaa U19 (NED)
10. Juniorki Piotrcovia

Klasyfikacja końcowa mężczyzn
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
3. Salgótarjáni Strandépítők BHC (HUN)
4. TSHV Camelot (NED)
5. BHT Auto Forum Petra Płock II
6. Hiekka Hauskaa (NED)
7. Rayito Salinero Torrevieja (ESP)
8. ASBBA (ALG)
9. MKS SiR Grudziądz
10. BHT Copacabana

Nagrody indywidualne
Kobiety:
Lewoskrzydłowa – Alicja Ślęzak: BHT Pyrki Poznań
Kołowa – Marta Dobrołowicz: BHT Pyrki Poznań
Prawoskrzydłowa – Ewa Nowicka: BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
Bramkarka – Magdalena Słota: BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
Wlotek – Krista Mol: Westsite Amsetrdam
Obrońca – Rianne Mol: Westsite Amsetrdam
MVP – Danielle Rozing: Westsite Amsetrdam

Mężczyźni:
Lewoskrzydłowy – Denes Mate: Salgótarjáni Strandépítők BHC (HUN)
Kołowy – David de Witt: THSV: Camelot
Prawoskrzydłowy – Bartosz Wojdak: BHT Auto Forum Petra Płock
Bramkarz – Łukasz Zakreta: BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
Wlotek – Wojtek Lipiński: BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
Obrońca – Łukasz Niedzielak: BHT Auto Forum Petra Płock
MVP – Miłosz Rupp: BHT Auto Forum Petra Płock

Aktualna klasyfikacja MP i PP Kobiet

Aktualna klasyfikacja MP i PP Mężczyzn