Strona główna | Aktualności | PGNiG Summer Superliga na płockim rynku!

PGNiG Summer Superliga na płockim rynku!

plakatLedwo opadły emocje po zdobyciu srebrnego medalu Mistrzostw Europy przez nasze seniorki, a już od dziś na Starym Rynku w Płocku odbędzie się jeden z największych europejskich turniejów klubowych w piłce ręcznej plażowej. W samym centrum płockiej starówki staną dwa boiska, na których rywalizować będą zespoły z Polski, Holandii, Hiszpanii, Węgier i Algierii. Nie zabraknie też zawodników i zawodniczek powracających na krajowe boiska po Mistrzostwach Europy.

W Płocku będziemy mogli podziękować reprezentantkom, które wystąpią w klubowych barwach. Trzeci turniej PGNiG Summer Superligi zostanie poprzedzony zajęciami dla dzieci. W piątek wraz z zawodnikami BHT Auto Forum Petry, będziemy przybliżać najmłodszym tajniki piłki ręcznej plażowej. Atrakcją dnia będzie mecz pokazowy o godz. 16:00, w którym wystąpią byli zawodnicy Wisły Płock tacy jak: Andrzej Marszałek, Artur Niedzielski, Tomasz Paluch czy Adam Wiśniewski. Dzień zakończymy pierwszym meczem turnieju o 21:00, który zostanie rozegrany przy sztucznym świetle – zapowiada piątkowe atrakcje organizator turnieju Jakub Malinowski, prezes Fundacji Modern Sport.

19260304_144329266139308_7470380755297603469_nNajciekawiej zapowiada się rywalizacja w kategorii mężczyzn pomiędzy aktualnym mistrzem Polski BHT Auto Forum Petra Płock a BHT GRU Juko Piotrkowem Trybunalski. Oba zespoły zgromadziły taką samą ilość punktów i walczyć będą o zdobycie przewagi w klasyfikacji generalnej. W kategorii kobiet o utrzymanie pozycji lidera starać się będą zawodniczki z Piotrkowa, za którymi plasują się Pyrki Poznań i Byczki Kowalewo Pomorskie. Zagraniczne drużyny i sędziowie to nie jedyny aspekt międzynarodowy turnieju – w piątek o godz. 15:00 w Hotelu Herman odbędzie się wykład poświęcony piłce ręcznej plażowej. Zostanie on poprowadzony przez włoskiego delegata EHF Marco Trespidego. Na zajęciach zostanie poruszona tematyka zasad, taktyki i wiele innych aspektów. Turniej w Płocku to już czwarty przystanek PGNiG Summer Superligi, wcześniej cykl zagościł we Wrocławiu, Mielnie i Starych Jabłonkach.