Strona główna | Aktualności | Juniorzy na 8., a juniorki na 11. miejscu w MME

Juniorzy na 8., a juniorki na 11. miejscu w MME

Beach Handball EURO Croatia 2017Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej do lat 17 zakończone! Rok po tym jak na boiskach w portugalskim Nazare, reprezentacja juniorów Hiszpanii oraz reprezentacja juniorek Holandii zdobyła młodzieżowe tytuły Mistrzów Europy do lat 16, obie te drużyny powtórzyły sukces na piasku w Zagrzebiu. Nasi juniorzy uplasowali się się na 8., a juniorki na 11. miejscu.

W swoim ostatnim meczu turnieju, nasze reprezentantki zmierzyły się ze Szwajcarią. Polki dość łatwo pokonały przeciwniczki 2:0 i zajęły ostatecznie 11. miejsce. Dodatkowo nasze reprezentantki opuszczą Chorwację z nagrodą fair play w turnieju dziewcząt. Tymczasem juniorzy walczyli w niedzielę o miejsca 5-8. W pierwszym meczu przegrali po shoot out z Włochami 1:2, a w meczu o 7. miejsce ponownie spotkali się ze swoim rywalem grupowym – Portugalią. Spotkanie okazało się być tak samo wyrównane jak mecz sobotni. Niestety zakończyło się również tak samo – zwycięstwem Portugalii po shoot out. Tym samym Polacy zajęli 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przypominamy, że już od jutra na boiskach nad Jeziorem Jarun rywalizację rozpoczną nasi seniorzy i seniorki. Polki zagrają we wtorek ze Szwecją (godz. 12:00) i Francją (godz. 16:00). Polacy zmierzą się z Węgrami (godz. 10:00) i Hiszpanią (godz. 17:00).

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Komplet wyników w turnieju juniorek dostępny jest tutaj.
Komplet wyników w turnieju juniorów można znaleźć tu.