Strona główna | Aktualności | Podsumowanie 2. dnia MME

Podsumowanie 2. dnia MME

Beach Handball EURO Croatia 2017Drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Europy to zakończenie rywalizacji w grupach oraz pierwsze mecze o miejsca w końcowej klasyfikacji. Po wczorajszym przedwczesnym zakończeniu dnia ze względu na złe warunki pogodowe, dziś mecze rozpoczęły się już o godz. 8:30, aby jak najszybciej nadrobić zaległości w harmonogramie rozgrywek. Nasze juniorki rozegrały przed południem trzy pozostałe mecze grupowe, które niestety zakończyły się porażkami (po 0:2 z Holandią, Rumunią i Ukrainą). Brak zwycięstwa uplasował nasze zawodniczki na ostatnim miejscu w grupie A i konieczność gry o miejsca 9-12. W jedynym swoim meczu w sesji popołudniowej, Polki przegrały 0:2 z Chorwatkami i jutro o godz. 11:15 zmierzą się w swoim ostatnim meczu turnieju ze Szwajcarkami. Stawką spotkania będzie 11. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Beach Handball EURO Croatia 2017Niewątpliwie lepiej sobotnie rozgrywki ułożyły się naszym juniorom, którzy o poranku łatwo pokonali Węgrów (2:0) oraz odnieśli pierwszą porażkę w turnieju. W meczu o pierwsze miejsce w grupie B po wyrównanym i emocjonującym meczu oraz shoot out ulegli 2:1 Portugalii i zajęli II miejsce w grupie, premiowane awansem do 1/8 rozgrywek. W popołudniowym ćwierćfinale Polacy musieli jednak uznać wyższość Niemców, z którymi przegrali 0:2 w setach. W niedzielę pozostanie im zatem gra o miejsca 5-8, którą rozpoczną o godz. 10:30 spotkaniem przeciwko reprezentacji Włoch.

Jutro wieczorem do Zagrzebia wyruszą też nasze reprezentacje mężczyzn i kobiet, które już we wtorek, 20 czerwca, na tych samych boiskach rozpoczną rozgrywki seniorskich Mistrzostw Europy.

Komplet wyników w turnieju juniorek dostępny jest tutaj. Komplet wyników w turnieju juniorów można znaleźć tu.

Zapraszamy też do galerii drugiego dnia Mistrzostw!

Przypominamy, że wyniki wszystkich spotkań można śledzić na żywo na EHF beach handball live ticker.

Natomiast wszystkie mecze są transmitowane na oficjalnym kanale Youtube – ehfTV.

Zapraszamy do oglądania!