Strona główna | Aktualności | Podsumowanie pierwszego dnia MME

Podsumowanie pierwszego dnia MME

Beach Handball EURO Croatia 2017Zmienne szczęście towarzyszyło pierwszym meczom naszych reprezentacji juniorskich na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej plażowej, które trwają w Zagrzebiu. W pierwszej serii spotkań juniorki przegrały 2:0 z Niemkami, a juniorzy pokonali 2:0 Bułgarów. W meczu z Niemkami nasze dziewczyny „gładko” przegrały pierwszego seta, ale w drugim walczyły do samego końca i przegrały tylko dwoma punktami. Chłopcy wygrali pierwszego seta po „złotej bramce”, a w drugim pokonali Bułgarów 4 punktami.

Druga seria spotkań również zakończyła się porażką dziewcząt (0:2 z Węgierkami) i zwycięstwem chłopców (2:0 ze Słowacją). Pozostałe piątkowe spotkania Polaków ze względu na deszcz zostały przeniesione na sobotę. Po pierwszym dniu Mistrzostw, Polki, z zerowym dorobkiem punktowym, zajmują 5. miejsce w grupie A, natomiast Polacy z kompletem zwycięstw ustępują w grupie B jedynie Portugalii, która ma korzystniejszy bilans bramkowy.

Jutrzejsze mecze rozpoczną się już o godz. 8:30. Polki zmierzą się z Holandią (o godz. 8:30), Rumunią (o godz. 10:45) i Ukrainą (o godz. 13:00), a przeciwnikami Polaków będą Węgrzy (o godz. 10:00) i Portugalczycy (o godz. 14:30). Po południu rozegrane zostaną ćwierćfinały i pierwsze mecze o miejsca 9-12 w turnieju kobiet oraz ćwierćfinały i część meczów o miejsca 9-15 w turnieju mężczyzn.

Komplet wyników w turnieju kobiet dostępny jest tutaj. Komplet wyników w turnieju mężczyzn można znaleźć tu.

Zapraszamy też do galerii pierwszego dnia Mistrzostw!

Przypominamy, że wyniki wszystkich spotkań można śledzić na żywo na EHF beach handball live ticker.

Natomiast wszystkie mecze są transmitowane na oficjalnym kanale Youtube – ehfTV.

Zapraszamy do oglądania!