Strona główna | Aktualności | Hiszpanie u nas, a polscy sędziowie w Hiszpanii.

Hiszpanie u nas, a polscy sędziowie w Hiszpanii.

W odbywającym się w Starych Jabłonkach w dniach 09-11.06.2017 r. turnieju piłki ręcznej plażowej gościliśmy hiszpańską delegatkę EHF ANA DÍEZ FERNÁNDEZ oraz hiszpańskich sędziów EHF: VÍCTOR ROLLAN MARTÍN – SERGIO MARTÍNEZ MIRÓN i MARCOS PÉREZ OUTEDA – HÉCTOR FRAILE MUÑOZ.

hiszpanieimg_0961

Współpraca z Hiszpańską Federacją Piłki Ręcznej rozwija się od 2014 roku i w końcu przyszedł czas na piłkę ręczną plażową. Hiszpanki to aktualne mistrzynie świata i zobaczymy je na The World Games we Wrocławiu (26-29.07.2017 r.), a ich koledzy to również światowa potęga. Hiszpańskie drużyny klubowe uczestniczą z sukcesami w turniejach EBT, federacja organizuje cykl turniejów Arena 1000 i Arena 500 oraz coroczne finały mistrzów krajowych na Gran Canaria. Nasze drużyny klubowe również od lat uczestniczą w turniejach EBT i osiągają coraz lepsze wyniki (Auto Forum Petra Płock zajęła II miejsce w tegorocznych finałach EBT w Gaeta), reprezentacje występują w mistrzostwach Europy i świata, a turnieje organizowane w ramach PGNiG Summer Superliga niewiele odbiegają od tych organizowanych w Hiszpanii (póki co frekwencja w turniejach hiszpańskich jest zdecydowanie wyższa). Nie dziwi wiec fakt, że obie federacje postanowiły zacieśnić współpracę w zakresie piłki ręcznej plażowej. Pierwszym krokiem jest właśnie wymiana sędziów międzynarodowych i delegatów na turniejach organizowanych w ramach EBT. Warto przypomnieć, że oprócz wartości szkoleniowych przekłada się to również na punktację każdego turnieju.

Hiszpanie gościli już w Starych Jabłonkach, nasi sędziowie międzynarodowi: EDYTA JAWORSKA – ANNA GAWEŁ i MICHAŁ FABRYCZNY – JAKUB RAWICKI oraz delegat EHF ANDRZEJ JAWORSKI wybierają się w najbliższy weekend na turniej do Malagi (16-18.06.2017), a kolejni sędziowie SERGIO MARTINEZ MIRÓN and VICTOR ROLLAN MARTIN i delegat JAVIER MERINO LOVERA z Hiszpanii wezmą udział w turnieju w Płocku organizowanym w dniach 30.06 – 02.07.2017 r.

img_0960

Od lewej: Jaku Rawicki. Anna Gaweł, Joanna Brehmer, Edyta Jaworska, Agnieszka Skowronek i Michał Fabryczny.

andrzej-jaworskimalaga

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzej Jaworski

W ramach współpracy planowane są również wspólne konsultacje i zgrupowania reprezentacji narodowych, wymiana trenerów i uczestnictwo drużyn klubowych w turniejach organizowanych w obu krajach. A wszystko to po to by promować piłkę ręczną plażową i podnosić umiejętności zawodników, sędziów, trenerów, organizatorów imprez co z pewnością przełoży się na uzyskiwane wyniki na arenie międzynarodowej.