Strona główna | Aktualności | Gdzie spotkasz piłkę ręczną plażową w weekend 10-11 czerwca

Gdzie spotkasz piłkę ręczną plażową w weekend 10-11 czerwca

18767367_10155411102642743_3041143729091959705_nKolejny weekend z piłką ręczną plażową przed nami, chociaż tak naprawdę zaczął się już wczoraj kiedy to ostatnie zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy rozpoczęły w Starych Jabłonkach reprezentacje Polski seniorów i seniorek. Oprócz treningów obie nasze kadry będą miały okazje rozegrać mecze kontrolne z drużynami ze Szwecji i Holandii. Będą to już ostatnie sprawdziany przed rozpoczynającym się 20 czerwca w Zagrzebiu czempionatem Starego Kontynentu.

Stare Jabłonki są nieprzypadkową lokalizacją obu zgrupowań. To tutaj odbędzie się trzecia odsłona PGNiG Summer Superligi. Piłka ręczna plażowa regularnie powraca do Starych Jabłonek. Najlepsze piłkarki i piłkarze ręczni pojawią się nad jeziorem Szeląg Mały przez cały drugi weekend czerwca. W sobotę 11-ego na boiskach plaży Hotelu Anders odbędą się gry eliminacyjne w grupach (10.00-18.00). Niedziela to mecze półfinałowe i finały (10.00-16.00). Udział w turnieju potwierdziły drużyny klubowe ze Szwecji i Holandii oraz najlepsze kluby w Polsce. Do gościnnej rywalizacji zostały zaproszone również reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn. Tradycyjnie w Starych Jabłonkach nie zabraknie doskonałej kuchni i wielu atrakcji poza sportowych.  Przy okazji przypominamy, że wstęp na wydarzenie oraz parkingi są nieodpłatne. Organizatorami turnieju są Hotel Anders**** oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce – Piłka Ręczna Plażowa. Szczegółowa rozpiska turnieju dostępna tutaj.

Równocześnie w Szczecinie-Dąbiu odbędzie się święto młodzieżowej piłki ręcznej, gdzie aż 56 drużyn z 23 klubów col2-kopia powalczy w 6 kategoriach wiekowych o tytuł Mistrza Polski. W tym roku będzie to już dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy. Rozgrywki startują już dziś i toczyć się będą do niedzieli. Wśród zawodników znajdziemy reprezentantów Polski powołanych na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które rozpoczynają się już za tydzień – 16 czerwca w Zagrzebiu. Relację z przebiegu imprezy można znaleźć na oficjalnym profilu Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a harmonogram gier jest dostępny pod tym linkiem.

Już od niedzieli swoje ostatnie zgrupowanie przed mistrzostwami w Zagrzebiu rozpoczną w Warszawie juniorki. Zawodniczki, pod wodzą trenerki Alicji Łukasik, będą trenować na warszawskim AWF. W przyszłą środę dołączy do nich kadra juniorów trenera Jarosława Knopika i obie reprezentacje udadzą się do Chorwacji walczyć w europejskim czempionacie.