Strona główna | Aktualności | PGNiG Summer Superliga gościła w Mielnie.

PGNiG Summer Superliga gościła w Mielnie.

pgnig-summer-superliga-2017-mielno-d2-8501W dniach 2 – 4 czerwca na plaży w Mielnie rozegrano drugą edycję turnieju PGNiG Summer Superligi 2017. Do rywalizacji w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski przystąpiło łącznie szesnaście zespołów: 8 w kategorii kobiet i 8 w kategorii mężczyzn. Zmagania sportowe poprzedziły zajęcia dla najmłodszych oraz pokazowe mecze reprezentacji Polski.

Wydarzenie otworzył PGNiG Summer Camp dla dzieci z Koszalina i Mielna, które mogły poznać podstawy piłki ręcznej plażowej. Zajęcia poprowadzili zawodnicy Mistrza Polski, BHT Auto Forum Petry Płock oraz przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej Burak Tezcan. Zanim na piasku pojawiły się  polskie drużyny, w akcji oglądać mogliśmy kadrę mężczyzn w meczu pokazowym.

W sobotę i niedzielę na piasku prezentowały najlepsze zespoły piłki ręcznej plażowej w Polsce. Drużyny męskie i żeńskie zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny, z których wyłoniono półfinalistów turnieju. W 1/2 turnieju w kategorii kobiet GRU Juko Piotrkowianin pokonał Red Hot Czili Buk, a Pyrki z Poznania okazały się lepsze od zespołu z Kowalewa Pomorskiego. Męskie półfinały dostarczyły sporo emocji i każdy mecz został rozstrzygnięty wynikiem 2:1. Pierwsza drużyna Petry pokonała drugi zespół, a Piotrkowianin zwyciężył z Fundacją Akademii Sportu w Gdańsku.pgnig-summer-superliga-2017-mielno-d2-7776

Zarówno w piątek i sobotę rozgrywkom PGNiG Summer Superligi towarzyszyło słońce i doskonała atmosfera, która przyciągnęła kibiców na trybuny. W niedzielę najważniejsze spotkania rozgrywano w deszczu, jednak nie popsuło to widowiska. Podczas finałów zobaczyliśmy wiele efektownych akcji i parad bramkarskich – komentuje organizator turnieju Jakub Malinowski z Fundacji Modern Sport.  

W finale kobiet BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski w dwóch setach pokonał zespół BHT Pyrki Poznań 2:0. W kategorii mężczyzn, podobnie jak w pierwszej odsłonie PGNiG Summer Superligi we Wrocławiu BHT Auto Forum Petra Płock zwyciężyła z Piotrkowem Trybunalskim 2:1.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi Mielno 2017 i całego cyklu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Partnerem medialnym wydarzenia byli Onet, Przegląd Sportowy i Polskie Radio.

Klasyfikacja końcowa kobiet

 1. BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski
 2. BHT Pyrki Poznań
 3. BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
 4. Red Hot Czili Buk
 5. BHT SPR ROKiS Radzymin
 6. Polska U17
 7. KS AP Poznań
 8. Juniorki Kowalewo

 Klasyfikacja końcowa mężczyzn

 1. BHT Auto Forum Petra Płock
 2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
 3. BHT Auto Forum Petra Płock II
 4. Fundacja Akademia Sportu
 5. BHT Damy Radę Inowrocław
 6. KSPR Gwardia Koszalin
 7. MKS SiR Grudziądz
 8. Gwardia Koszalin Juniorzy