Strona główna | Aktualności | Gdzie spotkasz piłkę ręczną plażową w weekend 3-4 czerwca

Gdzie spotkasz piłkę ręczną plażową w weekend 3-4 czerwca

mslplazaPierwszy weekend czerwca to dwie imprezy oraz zgrupowania wszystkich czterech kadr narodowych w piłce ręcznej plażowej. Będziecie mogli nas znaleźć na śląsku, w Płocku oraz na plaży w Mielnie. Będziemy trenować, grać, bawić się, uczyć i kibicować.

W Parku Słupna w Mysłowicach odbędą się II Mistrzostwa Śląska w piłce ręcznej plażowej. W sobotę od godz. 11:00 swoje mecze będą rozgrywać seniorzy. W niedzielę o godz. 9:30 na piasek wyjdą grupy młodzieżowe – juniorzy i młodzicy oraz juniorki i dziewczęta.

Zawody w Mysłowicach to kolejny turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski, podobnie jak druga runda cyklu PGNiG Summer Superliga, która w ten weekend zagości w Mielnie.

Na plaży głównej w Mielnie powstaną dwa profesjonalne boiska do piłki ręcznej plażowej. Swój udział zapowiedziało 14 drużyn, między pgnig_kv_b1_summer_superliga-mielno-minnymi BHT Auto Forum Petra Płock, która w miniony weekend zajęła 2. miejsce w finałach European Beach Handball Tour we Włoszech. O wygraną w turnieju PGNiG Summer Superliga Mielno 2017 powalczą z nimi wicemistrzowie Polski – BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski, a także Fundacja Akademia Sportu Gdańsk, czy rozgrywający swój pierwszy w tym sezonie turniej zawodnicy SPRP Damy Radę Inowrocław. W kategorii kobiet na piasku zobaczymy m.in zwyciężczynie Grand Prix Wielkopolski – KS Red Hot Czili Buk, BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie czy dwa zespoły z Poznania: BHT Pyrki oraz AP.

Podobnie jak przed dwoma tygodniami we Wrocławiu, zmagania sportowe poprzedzą zajęcia dla dzieci organizowane w ramach PGNiG Summer Camp. Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia odbędą się mecze grupowe i eliminacyjne, które zostaną dokończone w niedzielę. Od około godziny 14.00 zaplanowane są spotkania finałowe.

W Mielnie odbędzie się jednak nie tylko turniej PGNiG Summer Superligi. Na tamtejszym piasku swoje zgrupowania kontynuują  kadry narodowe seniorów, seniorek oraz juniorek. W piątek około godziny 17.30 odbędzie się mecz pokazowy w wykonaniu reprezentacji narodowej mężczyzn. Natomiast w samym turnieju PGNiG Summer Superligi udział weźmie młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet.

Tymczasem już w niedzielę swoje zgrupowanie w Płocku rozpoczyna reprezentacja Polski juniorów, którzy przygotowują się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 16-18.06 w Zagrzebiu. Do Chorwacji pojadą zresztą obie reprezentacje młodzieżowe – kobiet i mężczyzn.

Do soboty w Mielnie trwa szkolenie z piłki ręcznej plażowej organizowane przez Komisję ds. Piłki Ręcznej Plażowej we współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), prowadzone przez eksperta IHF – Buraka Tezcana. Nadal można się zapisywać na kolejne edycje we Wrocławiu oraz Szczecinie. Szczegóły – tutaj.