Strona główna | Aktualności | Red Hot Czili Buk zwycięża w Grand Prix Wielkopolski

Red Hot Czili Buk zwycięża w Grand Prix Wielkopolski

sam_1169To był piękny dzień z piłką ręczna plażową w stolicy Wielkopolski!

Lepszej promocji piłki ręcznej plażowej nie można było sobie wyobrazić. W samym sercu Poznania, na Placu Wolności, królowała dyscyplina, która już niebawem ma szansę znaleźć się w programie letnich Igrzysk Olimpijskich. Piłka ręczna plażowa, bo o niej mowa, rozgrzała nie tylko zawodniczki, ale także kibiców, którzy z zaciekawieniem obserwowali zmagania na piasku. Organizatorem eventu była drużyna BHT Pyrki Poznań, która została zaproszona do współpracy przez Damiana Lisieckiego – szefa projektu „Plaża Wolności 2017”.

sam_1064Dzień z beach handballem rozpoczął się od campu dla dzieci, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Młodzi szczypiorniści, którzy na co dzień trenują halową odmianę piłki ręcznej, byli zachwyceni zajęciami, które miały zapoznać ich z podstawami gry w plażową odmianę szczypiorniaka. Treningi przeprowadzone przez dziewczyny z zespołu BHT Pyrki były doskonałą okazją do wykonania pierwszych plażowych ewolucji – rzutów z obrotem i wrzutek.

Te charakterystyczne elementy gry w piłkę ręczną plażową, które wyróżniają ją od jej siostry halowej, do perfekcji niemal opanowały już natomiast zawodniczki, które kilka godzin później wybiegły na piasek, by rozegrać Grand Prix Wielkopolski. W wielkim finale imprezy spotkały się dwa najbardziej doświadczone zespoły: BHT Pyrki Poznań oraz Red Hot Czili Buk. Triumfatorem turnieju były ostatecznie te drugie, tworząc z drużyną Pyrek świetne sportowe widowisko, które sprawiło, że popularny beach handball zyskał swoich kolejnych fanów.

Gdyby tego było mało, w międzyczasie na Plac Wolności w Poznaniu zawitał Burak Tezcan – ekspert Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej, który przyleciał do Polski w celu przeprowadzenia kursów szkoleniowych dla trenerów i nauczycieli. Pan Tezcan z zadowoleniem przyglądał się zawodom oraz zwrócił uwagę na olbrzymi rozwój piłki ręcznej plażowej w Polsce.

sam_1228Wizyta tak znamienitego gościa była zapowiedzią tego, co miało wydarzyć się wieczorem i przyćmić wszystkie dotychczasowe wydarzenia. Mecz pokazowy, w którym wystąpiła drużyna BHT Pyrki oraz Urzędu Miasta Poznania był kulminacyjnym momentem dnia i wzbudził wiele pozytywnych emocji. Ekipa UMP, na czele z panią trener – dyrektor Wydziału Sportu Ewą Bąk, stawiała dzielny opór czterokrotnemu Mistrzowi Polski. Ostatecznie wynik spotkania pozostał nierozstrzygnięty, jednak już po spotkaniu goście z Urzędu Miasta zapowiedzieli, że chętnie rozegrają spotkanie rewanżowe, na które przygotują specjalną taktykę.

Środa z plażówką ma Placu Wolności była jednym z punktów tegorocznego maratonu z piłką ręczna plażową dla zespołów walczących w Mistrzostwach Polski. Już nadchodzący weekend, na plaży w Mielnie, rozegrany zostanie kolejny turniej z cyklu PGNiG Summer Superliga, w którym wystąpi miedzy innymi organizator eventu – drużyna BHT Pyrki Poznań.

WYNIKI GRAND PRIX WIELKOPOLSKI w piłce ręcznej plażowej kobiet:
Półfinał I: KS AP Poznań vs Red Hot Czili Buk 0:2
Półfinał II: BHT Pyrki Poznań vs Handball Poznań 2:0

Mecz o III miejsce: KS AP Poznań vs Handball Poznań 2:0 (13:11, 25:7)
Mecz o I miejsce: Red Hot Czili Buk vs BHT Pyrki Poznań 2:0 (17:10, 14:11)