Strona główna | Aktualności | Polskie drużyny grają w finałach European Beach Handball Tour

Polskie drużyny grają w finałach European Beach Handball Tour

EBT Finals GaetaPodczas gdy European Beach Handball Tour 2017 nabiera rozpędu, we włoskiej Gaecie ruszają finały EBT, które wyłonią klubowych mistrzów w piłce ręcznej plażowej za rok 2016. To niewielkie portowe miasto będzie gospodarzem finałów już w najbliższy weekend. Od 26 do 28 maja, 20 drużyn rywalizować będzie o tytuły ligowe za zeszły sezon (po 10 drużyn kobiet i mężczyzn).

W kategorii mężczyzn, BHT Auto Forum Petra Płock rywalizować będzie z dziesiątką drużyn ze Starego Kontynentu, które zdobyły w zeszłorocznych turniejach eliminacyjnych (m.in. turniej w Płocku) największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej. Płocczanie trafili do Grupy A wraz z zeszłorocznymi mistrzami G.A.S. Kilkis Akropolis (GRE) oraz CBMP Ciudad de Málaga (ESP), TSHV Camelot (NED), i Os Gordos / Labminho – Clube Naval de Leça (POR). W grupie B spotkają się z kolei Salgótarjáni Strandépítok BHC (HUN), sześciokrotny zwycięzca Detono Zagreb (CRO), Russia „Ekaterinodar” (RUS), BHC Beach & Da Gang Münster (GER) oraz CUS Cassion (ITA).

W turnieju kobiet, zawodniczki KS Red Hot Czili Buk trafiły do bardzo mocnej Grupy B. Ich przeciwniczki to OVB Beach Girls (HUN) – najbardziej utytułowany zespół w historii EBT, Westsite Amsterday (NED) – najlepsza drużyna holenderska, czwarta w ubiegłorocznych Finałach, Beachqueens (SUI) – etatowe mistrzynie Szwajcarii i Figh Futura Roma (ITA), która wystąpi dzięki dzikiej karcie od organizatorów. W grupie A zobaczymy obrończynie tytułu Multichem-Szentendrei N.K.E. (HUN), WBHC Kontesa Nera (CRO), Club Balonmano Playa Algeciras (ESP), SPORT CLUB Senec – Cannabis Energy Drink (SVK) i AC Spartacus Goalbet.

Do dalszej fazy rozgrywek awansują dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, które następnie rozegrają półfinały. Pozostałe drużyny stoczą mecze o miejsca 5-10. Na niedzielę zaplanowane są spotkania decydujące o ostatecznych miejscach.

W pierwszym dniu rozgrywek BHT Auto Forum Petra Płock rozegra aż trzy spotkania, zaczynając od 9:00 rano i rywalizacji z Os Gordos, następnie o 13:00 z GAS Kilkis Akropolis, a dzień zakończą meczem z Hiszpanami o 17:00. Zmagania grupowe zakończy sobotni mecz o 15:00 z TSHV Camelot.

Zawodniczki z KS Red Hot Czili Buk zagrają dwa spotkania w piątek i dwa w sobotę. W pierwszym piątkowym meczu o godz. 12:00 zmierzą się z OVB Beach Girls, następnie o 16:00 spotkają się z Figh Futura Roma. Sobotę rozpoczną o godz. 14:00 meczem z Westsite Amsterdam, a zmagania grupowe zakończą spotkaniem o 18:00 z Beachqueens.

Wszystkie mecze będą odtwarzane na  youtube.com/ehfTV

Dzień 1 – https://www.youtube.com/watch?v=w0bscJiwnnM

Harmonogramy rozgrywek dla mężczyzn i kobiet