Strona główna | Aktualności | Wrocławski weekend z piłką ręczną plażową już za nami!

Wrocławski weekend z piłką ręczną plażową już za nami!

PGNiG Summer Superliga z The World Games - WrocławW ten weekend wrocławski Plac Solny został opanowany przez piłkę ręczną plażową. Było poważne granie, poważne losowanie, a na trybunach – poważne kibicowanie.

Już w piątek wystartowały rozgrywki PGNiG Summer Superligi 2017. Pierwszą odsłoną cyklu, zaliczanego nie tylko do klasyfikacji Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej, ale także do European Beach Handball Tour, był turniej współorganizowany z The World Games 2017 – Wrocław. Na placu Solnym stawiło się 6 drużyn kobiecych oraz 5 drużyn męskich. Wśród kobiet triumfowały BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, a w rozgrywkach męskich najlepsi okazali się panowie z BHT Auto Forum Petra Płock.

Równocześnie swoje zgrupowanie odbyły obie reprezentacje seniorskie, które zagrały w meczach pokazowych na placu Solnym – kobiety w piątek, a mężczyźni w sobotę. Również w sobotę gościliśmy fotografa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który fotografował nasze reprezentantki i reprezentantów na potrzeby The World Games. Obaj trenerzy – Marek Karpiński i Krzysztof Kisiel stawili się na losowaniu grup turnieju piłki ręcznej plażowej The World Games. Więcej o losowaniu można przeczytać tutaj. Jednym z gości losowania był Przewodniczący grupy roboczej IHF ds. piłki ręcznej plażowej, Giampiero Masi, który przed południem odbył spotkanie robocze z organizatorami lipcowych Igrzysk.

Majowa pogoda nie odstraszyła licznie zgromadzonych kibiców, którzy cały weekend dopingowali drużyny, poznając przy okazji tajniki gry w piłkę ręczną plażową. Mamy nadzieję, że z wieloma z nich spotkamy się w lipcu podczas The World Games.

Galeria zdjęć: