Strona główna | Aktualności | Śląski Związek Piłki Ręcznej otrzymał linie oraz piłki i będzie promował plażówkę!

Śląski Związek Piłki Ręcznej otrzymał linie oraz piłki i będzie promował plażówkę!

Zgodnie z obietnicą złożoną w czasie spotkania z Prezesami Wojewódzkich Związków Piłki Ręcznej Komisja ds. Plażowej Piłki Ręcznej przekazuje wzpr-om zainteresowanym rozwojem piłki ręcznej plażowej  linie do wyznaczania boiska i piłki do gry! Przy okazji 23. Międzynarodowych Targów Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego przekazany został Śląskiemu Związkowi Piłki Ręcznej pierwszy zestaw linii i piłek.

img_8261

Marcin Zubek Prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej oraz Joanna Brehmer znakomita kiedyś sędzina plażówki, a obecnie delegat i lektor Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej dokładnie sprawdzili jakość linii i piłek, a następnie nastąpiło przekazanie zestawu.

img_8271

Z przekazanych informacji wynika, że na Śląsku ustawia się już kolejka do wypożyczenia linii i piłek. Cieszymy się bardzo, że wspólnie będziemy promowali plażówkę!

Kolejnymi związkami, które zadeklarowały chęć organizacji turniejów i promowania plażówki są: podlaski, świętokrzyski, wielkopolski oraz dolnośląski i do nich też wkrótce powędrują następne zestawy.

Wszystkich chętnych z ww. województw, pragnących organizować turnieje na piasku prosimy o kontakt z właściwym wzpr-em w celu uzgodnienia terminów wypożyczenia sprzętu.