Strona główna | Aktualności | O plażówce z Prezesami Wojewódzkich Związków Piłki Ręcznej!

O plażówce z Prezesami Wojewódzkich Związków Piłki Ręcznej!

W dniu 18.03.2017 r. w Gdańsku odbyło się posiedzenie Kolegium Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Ręcznej. Dzięki uprzejmości Grzegorza Budziosza Przewodniczącego Kolegium Prezesów, a zarazem Wiceprezesa ZPRP była okazja do przedstawienia informacji o piłce ręcznej plażowej, jej historii, celach na najbliższe lata, a także planach startowych reprezentacji Polski. Z uwagi na fakt, że pod koniec lipca br. we Wrocławiu odbędą się The World Games czyli Światowe Igrzyska Sportowe, największa impreza sportowa w naszym kraju, a wezmą w niej udział reprezentacje seniorek i seniorów w piłce ręcznej plażowej ten rok jest bardzo ważny dla rozwoju tej dyscypliny w Polsce i stąd podejmowanych jest wiele działań promujących. Jednym z takich działań było właśnie spotkanie z Prezesami WZPR-ów i namawianie ich do pomocy w rozwijaniu tej bardzo ciekawej odmiany piłki ręcznej, którą wyróżnia FAIR PLAY i DOBRA ZABAWA!

wzpry

Marek Góralczyk Przewodniczący Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej stwierdził, że: dotarcie z dyscypliną do nowych miejsc, zaangażowanie dzieci, amatorów, profesjonalnych zawodników do startu w turniejach nie jest możliwe bez pomocy WZPR.-ów i dlatego gorąco zachęcił do:

  • współpracy przy promocji tej interesującej i perspektywicznej odmiany piłki ręcznej,
  • zaangażowania w organizację turniejów na szczeblu wojewódzkim ze szczególnym uwzględnieniem rozgrywek młodzieżowych.

Przewodniczący poprosił też, aby zainteresowane rozwojem na ich terenie plażówki Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej wskazały osoby z WZPR-ów do kontaktu w sprawach plażowej piłki ręcznej, które będą przeszkolone tak, by mogły dalej przekazywać wiedzę w terenie. Najlepiej aby były to dwie osoby jedna od spraw sędziowskich, a druga organizacyjnych, ale może to być również ta sama osoba.

W zamian za pomoc Przewodniczący Komisji zaproponował, że w miarę możliwości finansowych Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej wspomoże WZPR-y przez:

  • przekazanie know-how czyli podzielenie się naszą wiedzą z Waszymi klubami, działaczami, sędziami,
  • przekazanie materiałów promujących i szkoleniowych,
  • przekazanie kompletu linii i 6 piłek do piłki ręcznej plażowej (3 dla kobiet i 3 dla mężczyzn) tym WZPR-om, które zadeklarują chęć współpracy.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a wielu prezesów od razu deklarowało pomoc w promowaniu rozwoju piłki ręcznej  plażowej.