Strona główna | Aktualności | Nowi trenerzy w piłce ręcznej plażowej!

Nowi trenerzy w piłce ręcznej plażowej!

W dniu dzisiejszym Zarząd ZPRP zatwierdził propozycje Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej i powołał Marka Karpińskiego na stanowisko trenera głównego kadry narodowej kobiet w piłce ręcznej plażowej

karpinski

oraz Krzysztofa Kisiela na stanowisko trenera głównego kadry narodowej mężczyzn w piłce ręcznej plażowej.

kisiel-krzysztof 

Jednocześnie Komisja podziękowała dotychczasowym trenerom kadry kobiet Pani Jolancie Jochymek i Panu Robertowi Bejgier oraz trenerowi kadry mężczyzn Panu Arkadiuszowi Fajok (złożył wcześniej rezygnację z przyczyn osobistych i zawodowych) za dotychczasową współpracę z drużynami narodowymi w piłce ręcznej plażowej.

Panowie Marek Karpiński i Krzysztof Kisiel są posiadaczami Certyfikatów EHF Master Coach co było jednym z argumentów przemawiających za ich powołaniem, gdyż Komisja pragnie wprowadzić doświadczonych i uznanych trenerów tradycyjnej piłki ręcznej do piłki ręcznej plażowej co winno być dobrą promocją tej dyscypliny. Obaj kandydaci są wieloletnimi trenerami drużyn klubowych. Marek Karpiński to specjalista w budowaniu zespołów, głównie kobiecych, a w latach 2000 – 2004 był trenerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. Krzysztof Kisiel na ławce trenerskiej zasiadł po raz pierwszy w 2000 roku, a w latach 2012 – 2014 sprawował funkcję trenera głównego kadry narodowej chłopców w kategoriach młodzieżowych. Obaj kandydaci mieli w przeszłości kontakty z piłką ręczną plażową. Zdaniem Komisji wyżej wymienieni kandydaci mają wiedzę i potencjał by przygotować reprezentacje narodowe kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej do udziału w 2017 roku w mistrzostwach Europy w Chorwacji i The World Games Wrocław 2017.