Strona główna | Archiwum rozgrywek | Plażowy Puchar Polski

Plażowy Puchar Polski

Drużyny BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski wśród kobiet i BHT Auto Forum Petra Płock wśród mężczyzn zdobyły Puchar Polski w piłce ręcznej plażowej. Ta odmiana handballu po raz pierwszy zagościła w Grudziądzu, a dokładniej w ośrodku G.O.W. „Delfin” w Białym Borze.

W tegorocznym Pucharze Polski wzięły udział cztery zespoły kobiet i dziewięć drużyn męskich. Rozegrano w sumie 30 spotkań, a na zakończenie imprezy rozegrano mecz gwiazd turnieju z miejscową drużyną MKS Grudziądz.  Zawodnicy BHT Auto Forum Petra Płock założyli podwójną koronę po raz drugi. W sezonie 2016 drużyna nie przegrała w Polsce ani jednego meczu. Dużą niespodzianką turnieju był awans młodzieży Auto Forum Petry Płock ’07 do finału. W kategorii kobiet Puchar Polski powędrował do BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski. Piotrkowianki nie dały szans innym drużynom, wygrywając wszystkie swoje mecze. Dzięki temu poprawiły sobie humory po zakończonych nie tak dawno mistrzostwach Polski, gdzie musiały zadowolić się tytułem wicemistrzowskim.

Ośrodek „Delfin” położony jest nad Jeziorem Wielkim Rudnickim. Jego lokalizacja w kompleksie Lasu Rudnickiego daje wspaniałe warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu, z dala od miejskiego gwaru. Organizator zadbał o doskonałe warunki dla zawodników i promocji dyscypliny.