Strona główna | Aktualności | Petra w półfinale. O podium zagra z Rosjanami.

Petra w półfinale. O podium zagra z Rosjanami.

W 3. dniu Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej, BHT Auto Forum Petra Płock w godnym mistrza Polski stylu wywalczyła awans do półfinału turnieju. 

Płocczanie w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzyli się z mistrzem Chorwacji Detono Zagrzeb. I wygrali 2:0 (20:15, 19:18), dzięki temu do dalszej rundy awansowali z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale spotkali się z czwartą drużyną drugiej grupy, duńskim HEI Skaering. Pokonali Duńczyków 2:0 (23:18, 28:24).

Zespół z Płocka, który boryka się na turnieju mistrzów z problemami kadrowymi, wszedł do półfinału. I w niedzielę o finał zmierzy się z mocną ekipą z Rosji Ekaterinodar Krasnodar.

„Nastroje przed półfinałem są bardzo bojowe – podkreśla Artur Niesłuchowski, prezes i zawodnik BHT Auto Forum Petra. – Nie ma co ukrywać. Ekaterinodar, to jeden z najtrudniejszych rywali w całym turnieju. Dwukrotny triumfator Klubowych Mistrzostw Europy na Wyspach Kanaryjskich. Na ten turniej zabrali ze sobą nowego, bardzo skutecznego skrzydłowego. Będzie to trudny mecz. Ale Portugalczycy napsuli Rosjanom krwi w ćwierćfinale. Ale my chcemy nie tylko im napsuć krwi, ale ich pokonać. Są w naszym zasięgu”.