Strona główna | Aktualności

Aktualności

Juniorzy i juniorki też zagrają w ZAGRZEBIU!

juniorzy-europa

Reprezentacje Polski w plażowej piłce ręcznej rocznik 2000 i młodsi wystąpią w dniach 16-18.06.2017r. w mistrzostwach Europy w plażowej piłce ręcznej do lat 17., które odbędą się w Zagrzebiu (Chorwacja) nad Jeziorem Jarun. W turnieju dziewczyn wystąpi 12 drużyn, a w turnieju chłopaków wystartuje 15 zespołów narodowych. Rywalkami Polek będą: Holenderki, Węgierki, Niemki, Rumunki i Ukrainki, a chłopcy w meczach grupowych zagrają z: Portugalią, Węgrami, ... Czytaj więcej »

Plażowe mistrzostwa Europy 2017!

euro-seniorzy

Nasze reprezentacje w plażowej piłce ręcznej poznały swoich przeciwników w meczach grupowych mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej, które zostaną  rozegrane nad Jeziorem Jarun w Zagrzebiu w dniach 20-25.06.2017. Polacy znaleźli się w grupie „śmierci” z Hiszpanią, Węgrami, Rosją, Niemcami, Danią i Holandią. Cztery pierwsze to drużyny, które wyprzedziły naszych chłopaków w mistrzostwach Europy Hiszpania 2015  (Polska zakończyła zmagania na  9. miejscu). Do dalszych ... Czytaj więcej »

Juniorki też wychodzą na piasek!

alicja

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki kadry narodowej kobiet do lat 17-tu w plażowej piłce ręcznej na konsultację, która od będzie się w dniach 17 -19.03.2017 roku w Warszawie. Filończuk Natalia                    KPR MOS Jelenia Góra Klimaszewska Marika            KPR MOS Jelenia Góra Starczyk Magdalena               KPR MOS Jelenia Góra Basta Nikola                             KPR MOS Jelenia Góra Gryczewska Kaja                     ... Czytaj więcej »

Ruszają przygotowania na piasku!

karpinski

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki kadry narodowej seniorek w plażowej piłce ręcznej na konsultację, która od będzie się w dniach 17 -19.03.2017 roku w Warszawie.   Słota Magdalena                    KPR Kobierzyce Łyszczyk Marta                      KPR Kobierzyce Skalska Beata                         KPR Kobierzyce Masłowska Katarzyna          KPR Ruch Chorzów Żakowska  Lidia                     KPR Ruch Chorzów Nowicka Ewa                         MKS MOS ... Czytaj więcej »

Trener Karpiński odkrywa karty!

karpinski

Marek Karpiński, trener reprezentacji Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Kobiet, ujawnił nazwiska swoich wybranek, które będą walczyły o miejsce w reprezentacji Polski na rozgrywane w 2017 roku mistrzostwa Europy w Zagrzebiu (19-26.06.2017) i The World Games Wrocław 2017 (26-29.07.2017). Natalia Krupa                  KPR Ruch Chorzów Masłowska Katarzyna   KPR Ruch Chorzów Żakowska Lidia               KPR Ruch Chorzów Słota Magdalena             KPR Kobierzyce Łyszczyk Marta               KPR Kobierzyce ... Czytaj więcej »

Jest pierwsze zgłoszenie turnieju na plaży!

siodmiak-akademia

Akademia Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka jako pierwsza zgłosiła chęć organizacji turniejów w plażowej piłce ręcznej w sezonie 2017! Miejscem rozgrywania zawodów będzie Stadion Letni w Gdańsku – Brzeźnie przy ulicy Jantarowej! Gratulujemy! W planach Akademii znalazły się: dwudniowy turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w dniach 08 – 09.07.20-17 r. turniej finałowy mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 04 – 06.08.2017 r. Czekamy na ... Czytaj więcej »

Zostań wolontariuszem na TWG 2017

logo-twg

Stwórz największe sportowe wydarzenie roku! Zostań wolontariuszem The World Games 2017 we Wrocławiu! Jeżeli chcesz: zobaczyć organizację Igrzysk od kuchni poznać najlepszych zawodników na świecie zdobyć bezcenne doświadczenie i nowe znajomości zarejestruj się do 28 lutego na www.theworldgames2017.com/wolontariat Wszyscy wolontariusze otrzymają wyżywienie, ubezpieczenie, stroje i bezpłatną komunikację miejską. Osoby spoza Wrocławia otrzymają także bezpłatne noclegi na czas szkoleń i zawodów. ... Czytaj więcej »

O plażówce z koordynatorami OSPR

logo-nasze

  Dzisiaj, 06.02.2017 roku w siedzibie ZPRP spotkali się koordynatorzy wojewódzcy Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej (OSPR). Dzięki uprzejmości Zygfryda Kuchty wiceprezesa ZPRP, a zarazem kierownika projektu OSPR, była okazja by zainteresować kolejną grupę osób plażową piłką ręczną. Zebrani goście otrzymali skrócone przepisy gry z prośbą o ich przekazania trenerom i nauczycielom ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczących w projekcie. Poinformowano ... Czytaj więcej »

Komunikat w sprawie rozgrywek

logo-nasze

Z okazji Nowego 2017 Roku składamy życzenia wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i oby ten rok był milowym krokiem w rozwoju piłki ręcznej plażowej w Polsce. Pierwszego stycznia (01.01.2017r.) rozpoczął się też nowy sezon piłki ręcznej plażowej – póki co symbolicznie, bo aura nie pozwala, a i boisk pod dachem niezbyt wiele mamy w kraju, ale już dzisiaj chcemy przedstawić do konsultacji ... Czytaj więcej »