Strona główna | Aktualności

Aktualności

ANKIETA Piłka ręczna plażowa dzieci i młodzieży – zapraszamy do wypełnienia!

img_0295

Szanowni Państwo, W związku z rozwojem dyscypliny i planowanym stworzeniem zorganizowanej struktury szkolenia i rozgrywek młodzieżowych piłki ręcznej plażowej, chcielibyśmy poznać Waszą opinię w jakim kierunku powinniśmy się rozwijać. Równocześnie poszukujemy szkół/klubów/drużyn, które będą zainteresowane pilotażowym programem zajęć piłki ręcznej plażowej dla dzieci i młodzieży podczas lekcji wf i/lub treningów. Obecność piłki ręcznej plażowej na wielkich imprezach ogólnoświatowych (Młodzieżowe Letnie ... Czytaj więcej »

Nadawanie klas sportowych zawodnikom piłki ręcznej plażowej

klasa

Przypominamy, iż zgodnie z “Regulaminem nadawania klas sportowych zawodnikom uczestniczącym w rozgrywkach organizowanych przez IHF, EHF, ZPRP i Wojewódzkie ZPRP”, zawodnicy piłki ręcznej plażowej mogą występować o nadanie im klasy sportowej zgodnie z przyjętymi normami, które określa poniższa tabela: Lp Nazwa zawodów PIŁKI RĘCZNEJ PLAŻOWEJ Klasy sportowe – Normy/ miejsca zajęte w poszczególnych rozgrywkach Mistrzowska Międzynarodowa Mistrzowska I II Młodzieżowa ... Czytaj więcej »

Plażowa uroczystość podczas meczu w Szczecinie

4

W zeszłym tygodniu przed meczem PGNiG Superligi pomiędzy Pogonią Szczecin a Perłą Lublin odbyła się bardzo miła uroczystość. Nasza srebrna medalistka z Mistrzostw Europy w Zagrzebiu, Natalia Krupa, odebrała Dyplom otrzymany od Ministra Sportu i Turystyki, Witolda Bańki z gratulacjami za zdobycie medalu. Z rąk Członka Zarządu ZPRP ds. piłki ręcznej plażowej, pana Marcina Kobylarza dyplom z gratulacjami dla klubu ... Czytaj więcej »

Trwa konkurs “Handball w obiektywie – konkurs fotografii piłki ręcznej”

banner

Do 15 listopada można nadsyłać prace do ogólnopolskiego konkursu „Handball w obiektywie – konkurs fotografii piłki ręcznej”! Jest on skierowany zarówno do profesjonalnych fotografów piłki ręcznej, jak i dla amatorów. Dla zwycięzców przewidziano drobne upominki. Związek Piłki Ręcznej w Polsce jest jednym z Patronów Honorowych wydarzenia. Nagrody zostaną wręczone w trzech kategoriach – „W akcji”, „Poza boiskiem” oraz „Piłka Ręczna”. ... Czytaj więcej »

BHT Auto Forum Petra Płock na 5., a BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski na 7. miejscu w Pucharze Mistrzów

befunky-collage

Zakończyły się rozgrywki Pucharu Mistrzów w Piłce Ręcznej Plażowej – EHF Beach Handball Champions’ Cup 2017, które odbywały się na Gran Canarii. Cztery dni zmagań wyłoniły najlepszą drużynę klubową Europy pośród najlepszych drużyn klubowych w swoich krajach zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Mistrzowie Polski i zdobywcy Pucharu Polski 2017, drużyna BHT Auto Forum Petry Płock zajęła 5., a aktualne ... Czytaj więcej »

Zmienne szczęście polskich drużyn w drugim dniu Champions’ Cup.

befunky-collage

Ze zmiennym szczęściem przebiegał dla polskich drużyn drugi dzień rozgrywek grupowych Pucharu Mistrzów w Piłce Ręcznej Plażowej – EHF Beach Handball Champions’ Cup 2017, które odbywają się na Gran Canarii. Zawodniczki BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski rozegrały dwa zacięte mecze z bardzo utytułowanymi drużynami, niestety oba zakończone porażkami. Przed południem polskie zawodniczki uległy mistrzyniom z 2015 roku i drugiej drużynie ... Czytaj więcej »

Polskie drużyny z kompletem zwycięstw po 1. dniu EHF Champions Cup!

col1

Wspaniale swój udział rozpoczęły polskie drużyny biorące udział w Pucharze Mistrzów w Piłce Ręcznej Plażowej – EHF Beach Handball Champions’ Cup 2017. Zarówno panowie z BHT Auto Forum Petra Płock jak i dziewczyny z BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski odniosły po dwa zwycięstwa w swoich grupach i zajmują w nich pierwsze miejsca. Drużyna z Płocka w swoim pierwszym meczu pokonała ... Czytaj więcej »

Startuje Puchar Mistrzów – EHF Beach Handball Champions’ Cup Gran Canaria 2017!

poster-poziom-2

Od jutra w Playa de Ingles na malowniczej wyspie Gran Canaria rozpocznie się Puchar Mistrzów w Piłce Ręcznej Plażowej – EHF Beach Handball Champions’ Cup 2017. W turnieju udział wezmą 24 drużyny z 15 krajów, w tym aktualni mistrzowie Polski – panowie z BHT Auto Forum Petra Płock oraz panie z BHT GRU JUKO Piotrkow Trybunalski. Polacy zagrają w grupie ... Czytaj więcej »

Edyta Jaworska i Anna Gaweł posędziują w Pucharze Mistrzów

sedziowie3

Polska para sędziowska – Edyta Jaworska i Anna Gaweł zostały otrzymały nominację na Puchar Mistrzów – EHF Champions Cup 2017, który zostanie rozegrany w dniach 26-29 października w hiszpańskiej Gran Canarii. Przypomnijmy, że to właśnie ta para sędziowała finał turnieju piłki ręcznej plażowej kobiet – mecz Brazylia-Argentyna podczas The World Games Wrocław 2017! W turnieju na Gran Canarii udział wezmą ... Czytaj więcej »

Bądź częścią #BeActive Europejskiego Tygodnia Sportu 2017!

6

Piłka ręczna plażowa zaprasza do udziału w Europejskim Tygodniu Sportu #BeActive 2017, który odbędzie się w dniach 23-30 września 2017 r. Będzie to już trzecia edycja akcji, wspieranej przez Europejską Federację Piłki Ręcznej, podczas której odbędzie się Europejski Otwarty Dzień Piłki Ręcznej. Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą prowadzoną przez Komisję Europejską. Jej celem jest promocja sportu i aktywności fizycznej oraz ... Czytaj więcej »