Strona główna | Aktualności

Aktualności

Galeria 1. dnia ME Zagrzeb 2017

Beach Handball EURO Croatia 2017

Zapraszamy do obejrzenia galerii z pierwszego dnia Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej, które odbywają się w Zagrzebiu! Czytaj więcej »

Wspaniały start Polek w ME w Zagrzebiu!

euro-logo-beach

W Zagrzebiu rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej! Niezwykle udany start zaliczyły nasze reprezentantki, które w pierwszym dniu Mistrzostw Europy wygrały dwa mecze   2:0 (12:10 i 17:14) ze Szwedkami i  2:0 (19:12 i 17:10) z Francuzkami. W pierwszym meczu punkty zdobyły: Nowicka 10, Sowa 7, Bartkowiak i Mazurek po 6, a w drugim punktowały: Nowicka 17, Bartkowiak 8, Mazurek 6, ... Czytaj więcej »

Seniorzy i seniorki zaczynają ME!

Beach Handball EURO Croatia 2017

Już jutro na boiskach nad Jeziorem Jarun rywalizację w Mistrzostwach Europy rozpoczną nasi seniorzy i seniorki.W turnieju kobiet udział weźmie 15 drużyn, a w turnieju mężczyzn – 14 reprezentacji. Polki zagrają w grupie B, a ich przeciwniczkami będą Norweżki, Ukrainki, Szwedki i Francuzki. W swoich pierwszych dwóch meczach we wtorek nasze reprezentantki zagrają ze Szwecją (godz. 12:00) i Francją (godz. ... Czytaj więcej »

Publikacja: Kontuzje w piłce ręcznej plażowej

okladka-kontuzje

Zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją na temat kontuzji w piłce ręcznej plażowej. Autorami artykułu są Krzysztof Ficek, prof. nadzw. AWF Katowice, specjalista ortopedii i traumatologii oraz medycyny sportowej, Prezes Galen-Ortopedia Sp. z o.o. oraz Paulina Cyganik, inżynier biomedyczny, Dział Nauki, Innowacji i Rozwoju, Galen-Ortopedia Sp. z o.o.   Czy na piasku jest łatwiej czy trudniej o kontuzje? Jakie ... Czytaj więcej »

Juniorzy na 8., a juniorki na 11. miejscu w MME

Beach Handball EURO Croatia 2017

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej do lat 17 zakończone! Rok po tym jak na boiskach w portugalskim Nazare, reprezentacja juniorów Hiszpanii oraz reprezentacja juniorek Holandii zdobyła młodzieżowe tytuły Mistrzów Europy do lat 16, obie te drużyny powtórzyły sukces na piasku w Zagrzebiu. Nasi juniorzy uplasowali się się na 8., a juniorki na 11. miejscu. W swoim ostatnim meczu turnieju, ... Czytaj więcej »

Podsumowanie 2. dnia MME

Beach Handball EURO Croatia 2017

Drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Europy to zakończenie rywalizacji w grupach oraz pierwsze mecze o miejsca w końcowej klasyfikacji. Po wczorajszym przedwczesnym zakończeniu dnia ze względu na złe warunki pogodowe, dziś mecze rozpoczęły się już o godz. 8:30, aby jak najszybciej nadrobić zaległości w harmonogramie rozgrywek. Nasze juniorki rozegrały przed południem trzy pozostałe mecze grupowe, które niestety zakończyły się porażkami (po ... Czytaj więcej »

Podsumowanie pierwszego dnia MME

Beach Handball EURO Croatia 2017

Zmienne szczęście towarzyszyło pierwszym meczom naszych reprezentacji juniorskich na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej plażowej, które trwają w Zagrzebiu. W pierwszej serii spotkań juniorki przegrały 2:0 z Niemkami, a juniorzy pokonali 2:0 Bułgarów. W meczu z Niemkami nasze dziewczyny “gładko” przegrały pierwszego seta, ale w drugim walczyły do samego końca i przegrały tylko dwoma punktami. Chłopcy wygrali pierwszego seta ... Czytaj więcej »